Prihlásenie členov PKS
 
Internetový kurz zdravého životného štýlu organizovaný PKS
 
PKS podpora zdravého životného štýlu v STV:
 
návštevníkov: 181062
 
Článok témy

AGROFILM ožíva už 34-krát

V Nitre sa od 1.10. 2018 do 6.10.2018 koná už  34. ročník  Medzinárodného filmového  festivalu Agrofilm. Tento jedinečný sviatok poľnohospodárov bude opäť plný  filmových dokumentov, chutí a zážitkov. Prináša tematiku poľnohospodárstva, potravinárstva, ochrany prírodných zdrojov a života na vidieku. Každoročnou ambíciou organizátora festivalu Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra Nitra – Výskumného ústavu živočíšnej výroby v Lužiankach je audiovizuálnou a zážitkovou formou osloviť verejnosť aj odborné publikum najnovšími poznatkami vedy, výskumu v tých oblastiach, ktoré  podstatne ovplyvňujú kvalitu nášho života a naše zdravie.

 

Agrofilm vznikol ako spoločný projekt českých filmárov a slovenských výskumníkov. 34. ročník je preto výnimočný aj tým, že sa koná v období osláv stého výročia vzniku Československa.
 
Tvorcovia prihlásili na Agrofilm 91 filmov, z 24 krajín, zo všetkých piatich obývaných kontinentov. Tradične najviac sú zastúpené  filmy z Česka, Slovenska a Nemecka, ale tento rok prispeli aj filmári z  USA, Austrálie, Veľkej Británie, Ruska, Kirgizska, Iránu, Nepálu, Konga či Mongólska. Do hlavnej súťaže postúpilo 30 filmov, ktoré zastupujú  17 krajín. 
 
Aj tento ročník budú sprievodnými aktivitami festivalu okrem stoviek filmových projekcii na 9tich miestach aj odborné podujatia, prednášky, diskusie, propagácia a ochutnávky kvalitných potravín. Na Diskusnom fóre budú témou číslo jedna farmárske potraviny a možnosti ich predaja na domácom slovenskom trhu. 
 
Garantom festivalu je Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Partnermi festivalu sú mestá Nitra, mesto Brezno, Nitriansky samosprávny kraj, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Technická univerzita Zvolen, Univerzita veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach, Univerzita Komenského v Bratislave, Centrum vedecko-technických informácií SR a iné slovenské inštitúcie. Významným partnerom je aj Multikino Mlyny Cinemas v Nitre, ktoré poskytlo najmodernejšie kinosály. Zážitky z úžasných dokumentov si tak môžete vychutnať v absolútnom pohodlí a v najvyššej filmovej kvalite. Ambasádorom festivalu je opäť naša športová osobnosť Matej Tóth. Rezervujte si v októbri čas ako on na dobrý dokument. Tešíme sa na stretnutie. Aktuálne informácie o festivale sa dozviete na webovej stránke www.agrofilm.sk.1.10.2018