Prihlásenie členov PKS
 
Internetový kurz zdravého životného štýlu organizovaný PKS
 
PKS podpora zdravého životného štýlu v STV:
 
návštevníkov: 181062
 
Článok témy

Začal sa 35. ročník filmového festivalu Agrofilm

Tlačová správa Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra

 

Festival sa dočkal už svojho 35.  ročníka a prináša veľmi bohatú úrodu 102 dokumentárnych filmov z 28 krajín sveta. Dokumenty z oblasti poľnohospodárstva, potravinárstva, vedy, výskumu ale aj o tom, ako udržať a zachovať využitie zdrojov  pre ďalšie generácie, si budete môcť pozrieť na mnohých miestach. Premietať sa bude na pôde NPPC v Lužiankach, na  dvoch nitrianskych univerzitách  UKF aj SPU ale aj tam, kde je najviac ľudí - v obchodnom centre Mlyny Cinemas. K festivalovým miestam  sa tento rok opäť   pridali aj Technická univerzita vo Zvolene, Univerzita Komenského v Bratislave, Univerzita veterinárskeho lekárstva  a farmácie v Košiciach,  mesto Brezno a nováčikom je Jesseniova lekárska fakulta  UK  v Martin. Program nájdete na www.agrofilm.sk.


Tradične výnimočným podujatím je diskusné fórum v stredu na pôde NPPC v Nitre. Tentokrát sa budú zúčastnení snažiť odpovedať na otázku, či musia potraviny končiť v koši.  Diváci si budú môcť pozrieť filmy s touto tematikou, diskutovať s vedeckými odborníkmi, ale aj s ľuďmi, ktorí vystúpili v  dokumentoch.  Zároveň budú môcť okoštovať potraviny, o ktorých sa hovorí. V duchu multi-zážitkového festivalu organizátori po diskusnom fóre pripravili vernisáž výstavy autorov zo Združenia výtvarníkov nitrianskeho regiónu N´89.


O tom, ktoré filmy si odnesú vavríny víťazstva  už rozhodla medzinárodná porota zložené z filmárov aj vedeckých poľnohospodárskych pracovníkov. Vyberala zo 42 súťažných filmov.  Jej verdikt sa dozvieme v piatok 4.10.2019 na slávnostnom ceremoniáli, ktorý sa začína o 10.00 hod. v reprezentatívnych priestoroch  multikina Mlyny Cinemas.


Srdečne Vás pozývame do hľadiska a želáme vám všetkým veľa filmových zážitkov.  


V Lužiankach, 27.9.2019  1.10.2019